Naprawa słupa magazynowego w 30 minut? Poznaj nasz sekret. Dowiedz się jak to zrobić.
Jednym z największych zagrożeń w magazynie u klienta są konstrukcje magazynowe, dlatego tak ważne jest zadbanie o to, aby były one bezpieczne dla pracowników i składowanego na nich towaru.
Metoda ROS to bezpieczna, opatentowana, światowa technologia dzięki której uszkodzony słup regałowy po naprawie odzyskuje swój pierwotny kształt i nośność jak sprzed uszkodzenia.
Dzięki wykorzystaniu tej technologii w porównaniu do standardowej wymiany regału możemy w szybszy, prostszy, tańszy, skuteczny i ekologiczny sposób naprawić uszkodzony słup regałowy.
Przedstawiamy 3 kroki w prostowaniu słupa regałowego metodą ROS:
Krok 1
Nasz wyszkolony zespół techników ROS przeprowadza wstępną inspekcję uszkodzonego słupa regałowego w celu oceny uszkodzenia. Każde uszkodzenie jest oceniane pod kątem technicznym. Jeżeli słup nie spełnia kryteriów naprawy metodą ROS takich jak: uszkodzenie metalu, pęknięcie itp. wówczas zalecamy standardową wymianę słupa. Takie uszkodzenie jest oznaczane czerwoną etykietą. W tym celu należy skontaktować się z dostawcą regałów lub naszym partnerem - firmą DARLOG www.darlog.pl
Podczas naprawy metodą ROS uszkodzony regał musi być zatowarowany. Naprawa odbywa się przy pełnym obciążeniu.
Jeśli słup jest zdemontowany nie jesteśmy wstanie go naprawić.
Krok 2
Jeśli uszkodzony słup regałowy kwalifikuje się do naprawy metodą ROS nasz zespół techników przystępuje do jego naprawy. W tym celu ekipa odstawia 2 miejsca paletowe z poziomu posadzki w celu rozstawienia sprzętu.
Niestandardowa, precyzyjnie zaprojektowana matryca poprzez kontrolowane ciśnienie hydrauliczne zaczyna prostowanie słupa. Proces naprawy następuje trójwymiarowo, dzięki temu zapewnione jest poprawne profilowanie przedniej ścianki, bocznych ścian i narożników.
Krok 3
Naprawa 1 słupa trwa średnio ok 30 minut ( w zależności od stopnia uszkodzenia ).
Po zakończeniu naprawy ciśnienie hydrauliczne jest stopniowo zwalniane, a matryca precyzyjnie wycofywana. Wyprostowany słup odzyskuje swój pierwotny kształt i nośność. Jest zgodny z normą PN-EN 15635 i posiada 5 letnią gwarancję. Po naprawie możemy od razu korzystać z regału.
Naprawiony słup oznaczany jest:
zieloną etykietą - gdy słup został naprawiony 1 raz lub żółtą etykietą - gdy słup został naprawiony 2 raz.
Chcąc zapewnić możliwie jak największe bezpieczeństwo w magazynach, w których pracujemy słupy metodą ROS naprawiamy do 2 razy.
Na podstawie protokołu od techników, sporządzany jest raport końcowy z naprawy słupów regałowych z 5-letnią gwarancją i wykazem konkretnych oznaczeń lokalizacji naprawionych słupów.
