Ros na świecie: ROS International ROS Austria ROS Belg ROS Chile ROS Colombia ROS Finland ROS France ROS Germany ROS Hungary ROS Italy ROS Luxemburg ROS Mexico ROS Nederlands ROS Panama ROS Portugal ROS Romania ROS Austria South Africa ROS Spain ROS Turkey ROS USA ROS Sweden

Regały półkowe

​Odpowiednio dobrane regały półkowe są podstawowym i niezbędnym elementem wyposażenia powierzchni, których nadrzędną funkcją jest składowanie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań regały półkowe są bardzo funkcjonalne. Co więcej, zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową. Oprócz tego, do zalet regałów półkowych należy zaliczyć:

 • możliwość dostosowania wysokości półek do składowanego towaru;
 • szeroki wybór dodatkowych akcesoriów, które optymalizują wykorzystanie przestrzeni;
 • przystosowanie do składowania asortymentu lekkiego i średniego gabarytu;
 • wygodny dostęp do przechowywanego towaru;
 • możliwość wykorzystania nie tylko w magazynach, ale również w archiwach, biurach, bibliotekach, sklepach, magazynach.

Co więcej, oferujemy również pomoc w dobraniu odpowiedniego regału magazynowego w zależności od potrzeb klienta. Zajmiemy się również dostosowaniem odpowiednich akcesoriów, które umożliwia zaadaptowanie wyposażenia do funkcji powierzchni magazynowej, a także usprawnią łańcuch dostaw.

Zastosowanie regałów półkowych

Powszechnie stosowanym sposobem przechowywania towarów są palety. Jednak decydując się na wybór palet, należy pamiętać, że nie zawsze są one optymalnym rozwiązaniem. 

Przede wszystkim nie każdy towar może być przechowywany na paletach – to dobre rozwiązanie jedynie w przypadku dużych ilości asortymentu. Co więcej, palety zajmują dużo miejsca, szybko się niszczą i są ciężkie. Ponadto umożliwiają składowanie tylko w jeden sposób - warstwami, co wymaga specjalnego sposobu układania towaru.

Dlatego też w przypadku asortymentu małych i średnich gabarytów, lepiej sprawdzą się regały półkowe, gdzie towar jest układany przez pracownika magazynu. Tutaj należy podkreślić zaletę konstrukcyjną, jaką jest wysokość regału magazynowego - 2,5 m, co umożliwia sięgnięcie po dany towar bez konieczności używania drabiny. Jednocześnie, jeśli jest taka potrzeba, można rozbudować regał magazynowy do wysokości 4,5 m. Dodatkowo można powiększyć regał o tzw. antresolę (rusztowanie, które pozwala pracownikowi na wejście na określoną wysokość i sięgnięcie po towar).

Co więcej, regały magazynowe są niezwykle trwałe - wykonane z ocynkowanej blachy, dzięki czemu są odporne na korozję i ścieranie. 

Regały półkowe - Budowa

Warto podkreślić, że proponowane przez nas regały magazynowe można składać samodzielnie. Konstrukcja regałów jest intuicyjna, dzięki czemu do montażu nie jest konieczne korzystanie ze specjalistycznych narzędzi. Jednak prosty montaż nie oznacza niskiej jakości. Przeciwnie - komponenty wykorzystywane do produkcji elementów regałowych są wykonane z materiałów najwyższej jakości; mają również wszystkie niezbędne atesty.

Regały składają się z następujących części:

 • rama,
 • półka pełna,
 • półka siatkowa,
 • wzmocnienie krzyżowe,
 • panel ochronny siatkowy,
 • separator.
Niektórzy nasi klienci w Polsce i na świecie
ROS Polska Sp. z o.o.
ul. Ostrowska 460
61-324 Poznań
NIP: 7831712818
REGON: 302716510
KRS: 0000983547
Kontakt z nami
+48 517 373 513
+48 607 067 864